Start Ogłoszenia
Ogłoszenia duszpasterskie PDF Drukuj Email
Wpisany przez xJózef Drabik   
Spis treści
Ogłoszenia duszpasterskie
Rok 2013
Rok 2012
Rok 2011
Wszystkie strony

 

WIELKANOC 2014

1. Od Wigilii Paschalnej cały Kościół raduje się ze Zmartwychwstania Pańskiego. Ta radość była ogłoszona światu wczoraj podczas procesji rezurekcyjnej. Liturgiczny czas wielkanocny będzie trwał aż do Zesłania Ducha Św.

2. Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego, dzisiaj trzeci dzień nowenny po Mszy św. o 7.30, podobnie i jutro. W następne dni nowenna po Mszy św. o 8.00 i o godz. 19.00.

3. Jutro drugi dzień Świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Msze św. tak jak w niedzielę. Tradycyjnie tego dnia w naszych kościołach wspieramy modlitwą i składamy ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski   i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. W imieniu obu katolickich Uczelni składamy serdeczne podziękowanie za ofiary.

4. W poczuciu wdzięczności chcemy skierować słowa podziękowania do wszystkich tych, którzy przyczynili się, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała godną oprawę. Dziękujemy Siostrze zakrystiance i Siostrze organistce, Chórowi i scholom i smyczkowemu zespołowi muzycznemu, zespołowi Eleos i młodzieży prowadzącej adorację Wielkopiątkowa, Drogę Krzyżową ulicami miasta, Panom śpiewającym Pasję i szafarzom Eucharystii, plastykom i Siostrze Zakrystiance za wykonanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, niosącym feretrony, baldachim,  szczególne wyrazy podziękowania i uznania należą się Służbie Liturgicznej Ołtarza, dziękujemy orkiestrze dętej, sprzątającym kościół, Ochotniczej Straży Pożarnej za straż przy Grobie Pańskim, dziękujemy Policji za zabezpieczenie trasy i drogi krzyżowej i procesji Rezurekcyjnej. Bóg zapłać wszystkim którzy złożyli ofiary na kwiaty i wykonanie Grobu Pańskiego. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się, by Chrystus Zmartwychwstały był godnie uwielbiony w naszej Brzeskiej Farze. Bóg zapłać także tym, którzy przesłali na adres parafii życzenia Świąteczne i podzielili się z nami dobrami na  świąteczny stół naszej plebanii.

5. Solenizantom tego tygodnia, a szczególnie ks. Wojciechowi Jurkowskiemu oraz ks. Markowi Jaworowi składamy serdeczne życzenia imieninowe.

1. Przyszła niedziela, II Wielkanocy, obchodzona jest jako Święto Miłosierdzia Bożego. W tym dniu Kościół powszechny a szczególnie Kościół w Polsce będzie przeżywał wielką historyczną uroczystość kanonizacji papieży: Bł. Jana Pawła II i Bł. Jana XXIII. Z tej racji, abyśmy dzięki telewizji mogli uczestniczyć w tych wydarzeniach transmitowanych z Rzymu, będzie zmieniony porządek Mszy św. w przyszła niedzielę. Msze św. w przyszłą niedziele będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 13.00, 16.00 i 19.00. Nie będzie Mszy św. o 10.00 w kościele Ducha Św. oraz o 10.30 i 12.00 w naszym kościele parafialnym. Intencje Mszy św. z 10.00 w kościółku oraz z 10.30 będą odprawione o 9.00 w naszym kościele parafialnym, natomiast intencja z godz. 12.00 będzie odprawiona na Mszy św. o 13.00. Gorąco zachęcamy wszystkich do oglądnięcia transmisji z kanonizacji i przypominamy, że oglądanie transmisji nie zwalnia nas od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej w kościele. W tym dniu będzie można przy naszym kościele nabyć pamiątki z okazji kanonizacji. Za tydzień, 15 min przed Mszami o godz. 7.30, 9.00 i 13, młodzież z Katolickiego Liceum w Brzesku przedstawi krótki montaż o Janie Pawle II p.t. „Odtąd żyje na ołtarzach”. Serdecznie zapraszamy.

2. Już dzisiaj zapraszamy również na nasze wspólne Brzeskie Dziękczynienia za kanonizację Jana Pawła II, które będzie 3 maja na Pl. Kazimierza o godz. 10.30.

3. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na cele inwestycyjne.

4. Po Mszy św. u ministrantów i w zakrystii do nabycia świąteczna prasa katolicka. Świąteczny Gość Niedz., Niedziela, Źródło, Mały Gość N., Wzrastanie, miesięcznik Wiara, Patriotyzm i Sztuka, dla dzieci Promyczek, oraz najnowszy Kościół nad Uszwicą.

5. Wszystkim Parafianom i Gościom, którzy dzisiaj wspólnie  z nami świętują Święta Paschalne, życzymy aby Zmartwychwstały Chrystus rozjaśnił wszystkie nasze ciemne strony życia, niech odrzucony kamień naszych grzechów umocni nas w dobrym i niech Zmartwychwstały obdarzy nas wszystkich pokojem. Radosnego Alleluja!

 

Niedziela Palmowa – 13 kwietnia 2014 r.

1. Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Dzisiaj także obchodzony jest Światowy Dzień Młodzieży.

2. Dzisiaj na Mszy św. o 10.30 poświęcenie palm, a po Mszy św. konkurs palm. Przypominamy, że procesja z palmami rozpocznie się na Rynku o 10.15. Po Mszy św. konkurs na największą i najpiękniejszą palmę.

3. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę, które jako nasza jałmużna postna przeznaczone są Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

4. W poniedziałek po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej w swojej salce na plebanii.

5. Spowiedź świąteczna w naszej parafii będzie w Wielki Wtorek i Wielką Środę od godz. 8.30 – 12.00 i od 15.00 – 19.00. Długa przerwa w spowiedzi jest od 12.00 do 15.00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na inne dni, ponieważ przez te dwa dni spowiadają u nas księża z całego dekanatu.

6. Do chorych z posługą sakramentalną na Święta udamy się w Wielki Wtorek od godz. 13.00. Chorych można zapisywać w kancelarii i w zakrystii.

7. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30 a po niej Msza Św. w intencjach nowennowych.

8. W Wielki CzwartekPamiątka Ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00. W Wielki Czwartek Nabożeństwo zakończy się przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i prywatną adoracją do północy.

9. Wielki PiątekPamiątka Męki i Śmierci Zbawiciela.

 • Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz. 9.00, natomiast o godz. 15.00 rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego, po której będzie Droga Krzyżowa dla dzieci. Na tę Drogę Krzyżową dzieci niech przyniosą skarbonki wielkopostne ze swoją, dziecięcą jałmużną postną.
 • Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża i Komunią św. rozpocznie się o godz. 18.00.
 • Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta rozpocznie się o godz. 21.00. Jak co roku przejdziemy na Rynek i dalej ulicami: Mickiewicza, Okocimską i zakończenie przy figurce Matki Bożej na Osiedlu Browarna. Krzyż będzie niesiony wg wyznaczonego porządku. Szczegóły        w gablotach.
 • Zapraszamy wszystkich a zwłaszcza młodzież na czuwanie przy Grobie Pańskim o 23.30. zapraszamy na czuwanie „Akustyczne medytacje przy krzyżu”, które poprowadzi młodzieżowy zespół Eleos oraz młodzież z duszpasterstwa. W tym czasie całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim wg wyznaczonego porządku. Porządek adoracji w gablotach i na drzwiach kościoła i na stronie internetowej.
 • Pamiętajmy o przyozdobieniu w tym dniu krzyży przydrożnych kwiatami i zapalonymi zniczami. Tradycyjnie w Wielki Piątek ofiary składane przy krzyżu są wyrazem naszej solidarności i odpowiedzialności za wszystkie miejsca święte  w Ojczyźnie Zbawiciela. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych (od 14 roku życia do śmierci) oraz post ścisły, do którego zobowiązane są osoby pełnoletnie aż do rozpoczęcia 60-tego roku życia. Kościół zachęca, aby w miarę możliwości zachować post i w Wielką Sobotę aż do zakończenia Wigilii Paschalnej.

10. W Wielką Sobotę czuwanie przy Grobie Pańskim wg wyznaczonego porządku. Święcenie pokarmów co pół godziny od godz. 9.00 – 14.00. Adoracja dzieci przedszkolnych przy Grobie Pańskim o godz. 10.00. Święcenie pokarmów u Sióstr w Ochronce o godz. 12.00.

11. Wg dawnego zwyczaju w Wielką Sobotę po poświęceniu pokarmów będzie można obdarować „święconką” strażaków, którzy pełnią straż przy Grobie Pańskim.

12. Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 21.00 i zakończymy ją Procesją Rezurekcyjną, wokół Rynku. Na Wigilię Paschalną prosimy przynieść ze sobą świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Udział w Wigilii Paschalnej jest już udziałem we Mszy św. Wielkanocnej.

13. W Niedzielę Wielkanocną nie będzie Mszy Św. o godz. 6.00. Pierwsza Msza Św. rano o godz. 7.30.

14. Wszystkich gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w liturgii tych trzech najważniejszych i najświętszych dni w ciągu roku.

15. Parafialny Oddział Caritas informuje, że wydawanie paczek świątecznych dla rodzin wielodzietnych będzie w poniedziałek i wtorek od 16.00.

16. Kancelaria Parafialna ze względu na Spowiedź przedświąteczną i Triduum Paschalne będzie nieczynna od Wielkiego Wtorku. W Do chorego lub w sprawie pogrzebu można kontaktować się w każdej porze.

17. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć u ministrantów i w zakrystii. Gość Niedz., w którym znajdziemy dodatek z nowenna do Bożego Miłosierdzia, Niedziela, Źródło, Wzrastanie, Mały Gość Niedz. dla dzieci Promyczek jest już najnowszy numer Kościoła nad Uszwicą.

18. Rodzina Kolpinga w Brzesku zaprasza przedsiębiorców prywatnych, właścicieli firm i osoby samozatrudnione na bezpłatne szkolenie pod hasłem „Specjalista w zakresie projektów finansowanych ze środków Unii Europejskiej w latach 2014-2020. Szczegóły w siedzibie Stowarzyszenia przy Ogrodowej, wejście od starego szpitala.

19. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł + Paweł Wyczesany z ul. Browarnej. Zmarłego polecamy Bożemu miłosierdziu.

 

5 Niedziela Wielkiego Postu – 6 kwietnia 2014 r.

1. To już piąta niedziela Wielkiego Postu. Zmienia się też charakter tego okresu liturgicznego. Do tej pory dominowało wezwanie do nawrócenia i pokuty, a teraz będziemy w liturgii skupiać się na rozważaniu Męki Pańskiej. Jeszcze raz kierujemy wezwanie do wzięcia udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach, zwłaszcza tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych nabożeństwach.

2. Dzisiaj po Mszy św. o 9.00 zmiana tajemnic różańcowych.

3. W poniedziałek na  godz. 19.00 na Mszę. św. i po Mszy św. na spotkanie zapraszamy klasy I gimnazjum.

4. We wtorek o godzinie 18.00 zbiórka wszystkich ministrantów w salce na plebanii.

5. W środę o godz. 18.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy i po niej Msza św. w intencjach nowennowych. Spotkanie wspólnoty Bł. Edmunda i Apostolstwa Modlitwy w tym miesiącu będzie wyjątkowo ze względu na spowiedź  w środę u Sióstr w DPS -  początek o godz. 16.00.

6. Z racji drugiego piątku miesiąca, zapraszamy na comiesięczną adorację Najświętszego Sakramentu, na godzinę 18.00 przy ołtarzu wieczystej adoracji u św. Jakuba, którą poprowadzi Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ.

7. Przypominamy, że wróciły po przerwie zimowej Msze św. w kościele Ducha Św.: w soboty Msze św. z nieustanną nowenną do Ducha Św. o godz. 7.30 oraz w niedziele Msza św. o 10.00.

8. Najbliższa niedziela to Niedziela Palmowa obchodzona także jako Światowy Dzień Młodzieży.  Poświęcenie palm będzie na Mszy św. o godz. 10.30. Rozpocznie się ono na Rynku o godz. 10.15, tam będzie poświęcenie i w procesji wyruszymy do kościoła. Po  uroczystościach odbędzie się konkurs palm.

9. W przyszłą niedzielę Dzień skupienia dla narzeczonych o 11.30 w Kościele Ducha Świętego.

10. Niedziela Palmowa to 13-y dzień miesiąca, zapraszamy na Różaniec Fatimski, początek o godz. 18.15, różaniec poprowadzi Róża bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.

11. W przyszłą niedzielę /13.04./, Burmistrz Brzeska zaprasza mieszkańców Gminy na koncert ewangelizacyjny „O Męce Pańskiej”, który odbędzie w Regionalnym Centrum Kulturalno Bibliotecznym o 18.00. Szczegóły na plakatach.

12. Składka z przyszłej niedzieli, jako jałmużna postna za korzystanie z wszelkiego rodzaju dyspens w ciągu całego roku, przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne.

13. Tak jak w zeszłych latach, będziemy organizowali oazę letnią dla dzieci. W tym roku zapraszamy je do Bułgarii, nad morze Czarne, do kurortu Słoneczny Brzeg. Oaza odbędzie się w dniach od 30 czerwca do 8 lipca. Na oazę zapraszamy przede wszystkim dzieci szkolne udzielające się w naszych parafialnych wspólnotach, oraz w miarę wolnych miejsc, dzieci spoza wspólnot. Szczegóły na naszej stronie internetowej, zapisy u organizatora, ks. Mariana Kostrzewy.

14. Z kolei dla młodzieży udzielającej się we Duszpasterstwie Młodych naszej parafii organizujemy 10-dniowy wakacyjny wyjazd do Grecji „Śladami św. Pawła”. W programie zwiedzanie wielu miejsc związanych z działalnością tego Apostoła, oraz wypoczynek nad morzem Egejskim na Riwierze Olimpijskiej. W miarę wolnych miejsc zapisujemy też młodzież i innych zainteresowanych spoza wspólnot. Wyjazd 28. lipca. Szczegóły na stronie internetowej, zapisy również u ks. Mariana.

15. Zachęcamy do czytania i zakupu prasy katolickiej u ministrantów i w zakrystii.

16. Szkoła Podstawowa Nr 2 w Brzesku zaprasza rodziców i dzieci  5,6 i 7- letnie na Dzień Otwarty Szkoły 9 kwietnia /środa/ od godz. 16.00.

17. Z 11/12 kwietnia z parafii Miłosierdzia Bożego wyjdzie nocna Droga Krzyżowa do sanktuarium Bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie. Szczegóły są na plakatach i stronie i internetowej. Jest także zaproszenie na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która rozpocznie się 11 kwietnia w Tymowej a zakończy w Limanowej, długość przejścia to 43 km. Informacje szczegółowe na plakatach i na naszej stronie internetowej, zapisy przez Internet na stronie www.edk.org.pl

18. W parafii Miłosierdzia Bożego rozpoczęły się rekolekcje dla małżeństw przechodzących kryzysy małżeńskie, prowadzone przez Wspólnotę Syhar. Szczegóły na plakacie oraz na stronie internetowej.

19. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła + Zofia Cyga z ul. Ogrodowej, zmarłą polecamy miłosierdziu Bożemu.

 

4 Niedziela Wielkiego Postu – 30 marzec 2014 r.

1. Już czwarta niedziela Wielkiego Postu. Jest to niedziela inna niż pozostałe, zwana w tradycji kościelnej niedzielą „Laetare”, czyli radości. Radość ta została zaznaczona różowym kolorem szat liturgicznych. Kościół wzywa do radości w połowie Wielkiego Postu, aby ci, którzy poważnie potraktowali jego wezwanie, nie zniechęcali się w trudnym dziele przemiany serc.

2. Po Mszach św., jak już było zapowiadane, przedstawiciele Caritas rozprowadzają baranki i paschaliki wielkanocne. Świeca paschalna, podobnie jak świeca wigilijna, niech będzie zapalona na naszych świątecznych stołach podczas paschalnego śniadania. Ofiara przeznaczona jest na pomoc dla najuboższych.

3. Od poniedziałku Msza św. wieczorna o godz. 19.00.

4. Spotkanie DSM-u u Sióstr na Pl. Kazimierza w poniedziałek o 16.30.

5. Zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach pasyjnych, które w naszej parafii są: w niedziele Gorzkie Żale o godz. 15.00 i w piątek Droga Krzyżowa dla dorosłych rano o godz. 8.30 i o 18.30, dla dzieci o 17.30, dla młodzieży o 20.00, zaś w szpitalu o 15.00.

6. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.30 a po niej Msza Św. w intencjach nowennowych.

7. W czwartek spotkanie dla dzieci z PDMD o 16.30 w salce na plebani.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. W I czwartek modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne po Mszy św. o 8.00 i o 19.00. Spowiedź przed I piątkiem w czwartek od godz. 18.00 oraz w piątek na Mszach św. porannych oraz od godz. 17.00. O godz. 17.30 Droga Krzyżowa misyjna i Msza św. dla dzieci. W piątek Wotywy o NSPJ o godz. 8.00 i 19.00 z nabożeństwem pierwszopiątkowym. W pierwszą sobotę miesiąca Wotywa o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 8.00, pół godziny wcześniej różaniec prowadzony przez Rycerstwo Niepokalanej.

9. W piątek o 18.00, w Domu Katechetycznym rozpocznie się Kurs Filipa, weekendowe rekolekcje ewangelizacyjne dla młodzieży starszej, prowadzone przez Szkołę Nowej Ewangelizacji w Rzeszowie. Można się jeszcze zapisać u ks. Mariana. Informacje na plakatach i na naszej stronie internetowej.

10. W zakrystii i u ministrantów jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela,           miesięcznik Wiara Patriotyzm i Sztuka, Arka, dla młodzieży Wzrastanie, Mały Gość Niedzielny    i Droga, dla dzieci Promyczek.

11. Serdecznie zachęcamy do oglądnięcia najnowszego filmu dla dzieci o Janie Pawle II pt. „Karol, który został świętym”. Seanse filmowe dzisiaj /30.03./ o 14.15 oraz w poniedziałek i wtorek też o 14.15. Natomiast Szkoła Podstawowa nr 3 wybiera się na dodatkowy seans. Będzie to piękny i pożyteczny prezent od rodziców dla dzieci. Film wyświetlany jest w kinie „Planeta” i został nakręcony z okazji kanonizacji Jana Pawła II.

12. Diecezjalny Dom Rekolekcyjny „Arka” w Gródku nad Dunajcem zaprasza na dzień skupienia dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych. Skupienie rozpocznie się w sobotę, 5 kwietnia. Bliższe informacje i zgłoszenie na tel. 18 440 13 00 lub mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

13. Firma „Audiofon” przy ul. Żwirki i Wigury w Brzesku organizuje w miesiącu kwietniu bezpłatne badanie słuchu w godzinach od 8.00 do 16.00.

14. W poniedziałek przypada 24 rocz. śmierci Arcybiskupa Jerzego Ablewicza a w środę 9 rocznica śmieci bł. Jana Pawła II.

15. Wczoraj odbyły się VIII mistrzostwa w Piłce Nożnej Halowej LSO, które organizował nasz Klub Sportowy „Jakub”. Ostatecznie udział wzięło 44 zespoły w trzech kategoriach wiekowych. Klub składa serdeczne podziękowania sponsorom: Ks. biskupowi Andrzejowi Jeżowi, ks. Prałatowi Józefowi Drabikowi, Burmistrzowi Grzegorzowi Wawryce, Staroście Andrzejowi Potępie oraz Firmom: Leś, Betoniarnia Mikołajek, Auto-Partner, Chemiplast, Elektroinstalacje Kobyłecki, Baster Kominki, Megamot, Proster, MPEC, Piekarnia Marii Halik, Śnieżka, Pizzeria Corleone.

16. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: +Julia Legutko z Ogrodowej, +Stefania Gajda z Ogrodowej, +Małgorzata Krężel z ul. Kościuszki i + Józef Kokoszka z ul. Ogrodowej. Zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu.


3 Niedziela Wielkiego Postu -  23 marca 2014 r.

1. Zapraszamy i zachęcamy wszystkich do udziału w Gorzkich Żalach dziś o godz. 15.00 oraz w Drodze Krzyżowej, która w naszej parafii jest w piątek: dla dorosłych o 8.30 i 17.30, dla dzieci o 16.30, dla młodzieży o 19.00, w szpitalu o 15.00

2. Parafialny Oddział Caritas rozprowadza baranki wielkanocnych oraz paschaliki w ramach dzieła pomocy najuboższym. Ofiara za baranka lub paschalik 5 zł. Można je nabywać na stoisku pod chórem.

3. Zespół Wsparcia dla Duszpasterstwa Emigracji Zarobkowej przy Rodzinie Kolpinga w Brzesku zaprasza do Fary Brzeskiej w poniedziałek, 24 marca, o godz. 17.30 na Godzinę Modlitewnej Łączności z Polonią. W programie Różaniec i Msza św. Zainteresowani mogą otrzymać Wielkanocny List do Brzeszczan przebywających i pracujących za granicą.

4. W poniedziałek nie będzie spotkania DSM-u.

5. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu we wtorek /25.03./ Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Ten dzień to także Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Można z ławek w kościele pobrać sobie deklarację przystąpienia do 9-cio miesięcznej modlitwy duchowej adopcji, i w kościele, 25 marca, na Mszy św. o 8.00 i 18.00 odpowiednią część deklaracji złożyć. Jest to także 25 dzień miesiąca, o godz. 18.00 będzie Msza św. ofiarowana za wszystkich Pielgrzymów Drogami św. Jakuba, na tej Mszy św. także zostaną przyjęci nowi Członkowie Rycerstwa Niepokalanej. Wszystkim solenizantom tego tygodnia a szczególnie S. Marii Organistce, składamy serdeczne życzenia imieninowe.

6. Od środy do piątku będą trwały Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 3. Program rekolekcji dzieci mają podany przez Katechetów i Wychowawców. Rekolekcje poprowadzi ks. Bogdan Stelmach katecheta w Tymbarku. W tych samym czasie trwają również rekolekcje w Szkole Katolickiej.

7. W czwartek kolejne spotkanie Studium Biblijnego, ks. dr Marek zaprasza na godz. 19.00 do salki na plebanii.

8. ks. Marian zaprasza Dzieci z Papieskiego Dzieła Misyjnego oraz z innych wspólnot parafialnych, które zainteresowane są letnią oazą parafialną, na spotkanie informacyjne w czwartek o 16.30 w salce na plebanii.

9. W piątek na prośbę papieża Franciszka włączamy się w akcję ”24 godziny dla Pana – dzień pojednania z Bogiem”, w ramach której będziemy adorować Jezusa w Najświętszym Sakramencie do 23.00 o której to odmówimy Nieszpory Brewiarzowe. O godz. 17.30 Droga Krzyżowa prowadzona przez Odnowę w Duchu Św. i o 18.00 Msza św. z modlitwa o uzdrowienie duchowe i cielesne. Przez całą sobotę kolejne godziny dla Pana - adoracja w ołtarzu wieczystej adoracji zakończona o 17.30 Nieszporami. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w tym dniu pojednania w intencji pp. Franciszka, kapłanów spowiadających oraz o dobrą spowiedź wielkopostną i o nawrócenie tych którzy sakrament pokuty odrzucają.

10. W sobotę o godz. 9.00, Mszą św. sprawowana przez Księdza Biskupa Ordynariusza Andrzeja Jeża rozpoczną się VIII Mistrzostwa Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej w Piłce Nożnej Halowej, których organizatorem jest nasz parafialny Klub Sportowy K.S. „Jakub” wraz z naszą parafią oraz Duszpasterstwo LSO Diecezji Tarnowskiej. Koordynatorem Mistrzostw jest ks. Jacek Walczyk. Wszystkim, którzy wsparli to dzieło oraz ks. Jackowi, składamy serdeczne podziękowania.

11. W sobotę o 11.00 wyjazd na Wielkopostny Dzień Skupienia Rycerstwa Niepokalanej w Dębicy.

12. Dla młodzieży starszej w wieku od 18 do 30 lat organizujemy weekendowy „Kurs Filipa”. Są to rekolekcje ewangelizacyjne prowadzone przez Szkołę Nowej Ewangelizacji w Rzeszowie. Ideą kursu jest doświadczenie Bożej miłości i odnowienie relacji z żywym Bogiem. Kurs odbędzie się od 4 do 6 kwietnia w Domu Katechet. Informacje na stronie parafialnej, zapisy u ks. Mariana.

13. W zakrystii i u ministrantów jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedz i Niedziela - w obu tych tygodnikach znajdziemy książkę p.t.” Pasja”. Jest to opisana wizja bł. Anny Katarzyny Emmerich męki Pana Jezusa, m.in. na podstawie tej wizji Mel Gibson nakręcił film ”Pasja”. Cena Gościa i Niedzieli z książką 6 zł., Źródło, dla młodzieży Wzrastanie, Droga i Mały Gość Niedz., dla dzieci Promyczka Dobra .

14. Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku zaprasza na koncert poetycko-muzyczny pt. „Znak pokoju” w poniedziałek o 18.00 w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym. Wiersze ks. Twardowskiego, Miłosza, bł. Jana Pawła II będzie recytował Krzysztof Globisz. Bilety do nabycia przed spektaklem.

15. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli + Piotr Bienias z ul. Ogrodowej  i +Antonina Kotra z ul. Barona Goetza, której pogrzeb będzie w poniedziałek w Okocimiu i + Józef Tracz z Pl. Kupieckiego, którego pogrzeb będzie jutro o 14.30 w kościele Miłosierdzia Bożego. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

 

2 Niedziela Wielkiego Postu – 16 marca. 2014 r.

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Solidarności z Misjonarzami. Po Mszy św. ofiara do puszek można wesprzeć dzieło pomocy misjonarzom „Ad Gentes”.

2. Bóg zapłać także za złożone dzisiaj ofiary na tacę, które przeznaczone są na cele inwestycyjne w parafii.

3. W poniedziałek /17.03./ w naszej Farze, ks. bp Wiesław Lechowicz na Mszy św. o 18.00 udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii, z parafii M.B. Częstochowskiej na Słotwinie oraz z Okocimia. Ofiary zbierane podczas Bierzmowania są przeznaczone na Fundację Abpa Jerzego Ablewicza na stypendia dla młodzieży zdolnej ale biednej.

4. Od środy do piątku będą trwały Rekolekcje dla młodzieży z Gimnazjum Nr 1 oraz dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 na „Zielonce". Rekolekcje poprowadzi Ks. Piotr Boraca, były misjonarz, sekretarz Wydziału Misyjnego Kurii Diecezjalnej Tarnowie. Prosimy rodziców aby przypomnieli młodzieży o obowiązku uczestniczenia w rekolekcjach. Program rekolekcji został podany uczniom, jest też na parafialnej stronie internetowej.

5. Przypominamy, że Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym są w każdą niedzielę o godz. 15.00.

Drogi Krzyżowe w piątek: dla dorosłych rano o godz. 8.30 i wieczorem o godz. 17.30; dla dzieci o godz. 16.30; w szpitalu o godz. 15.00, dla młodzieży o godz. 19.00.

Za pobożny udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny.

6. Przedstawiciele parafialnej Caritas będą po Mszach św. rozprowadzać caritasowskie baranki wielkanocne i paschaliki. Ofiara za baranka i paschalika wynosi 5 zł i jest to ofiara złożona na pomoc dla najbiedniejszych w parafii i diecezji.

7. Zebranie wszystkich ministrantów będzie we wtorek o 17.00 w salce ministranckiej.

8. Członków Akcji Katolickiej zapraszamy na spotkanie we wtorek o 19.00, do salki na plebanii na poświęcenie nowej siedziby Akcji.

9. Kolejne rozważanie Katechizmu Kościoła Katolickiego będzie we wtorek o 16.30 w Auli Chrystusa Króla. Zapraszamy wszystkich chętnych a szczególnie Rycerstwo Niepokalanej.

10. W środę Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, wszystkim solenizantom, a szczególnie ks. Proboszczowi i ks. Kapelanowi szpitala składamy serdeczne życzenia imieninowe. W tym dniu w szczególny sposób modlimy się za młodzież męską oraz ojców, którym patronuje św. Józef.

11. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30, po niej Msza św. w intencjach nowennowych.

12. Zapraszamy dzieci z Papieskiego Dzieła Misyjnego na spotkanie w czwartek o 16.30 w salce na plebanii.

13. Comiesięczne spotkanie modlitewne Grupy św. O. Pio również w czwartek /20.03./, początek o godz. 17.30.

14. Spotkanie dzieci kl. II przygotowujących się do I Komunii Świętej w piątek o godz. 16.30.

15. Także w sobotę /22.03/ w naszym kościele będzie miało miejsce Diecezjalne Spotkanie Młodych, które odbywa się cyklicznie w większych ośrodkach naszej diecezji jako przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016r. Spotkanie rozpocznie się od godz. 10.00 Diecezjalnymi Warsztatami Muzycznymi. Główna część spotkania rozpocznie się od godz. 19.00  i zakończy o 23.00 Mszą św. Na to spotkanie zapraszamy Młodzież naszego Miasta, szczególnie klasy III gimnazjum jako dziękczynienie za przyjęty sakrament bierzmowania. Za dwa lata będziemy w naszym mieście, z racji że jesteśmy bardzo blisko Krakowa, gościć młodych z całego świata. Wszystkie szczegóły tego spotkania są na naszej stronie internetowej. Koordynatorem tego spotkania jest duszpasterz młodzieży ks. prefekt Marian Kostrzewa.

16. Burmistrz Brzeska oraz społeczność Gimnazjum nr 2 w Brzesku pragną wszystkich zaprosić na Uroczysty Apel Pamięci „Żołnierze Niezłomni, Niepokorni, Wyklęci – Pamiętamy”, który odbędzie się 17 marca, poniedziałek, o godz. 18.00 w Regionalnym Centrum Kulturalno  Bibliotecznym im. Jana Pawła II w Brzesku.

17. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzesku ogłasza nabór kobiet w wieku aktywności zawodowej do projektu po nazwą „Program Aktywizacji Osób Bezrobotnych w Gminie Brzesko”, wszystkie szczegóły programu w siedzibie Ośrodka przy ul. Mickiewicza 21.

18. W związku z rozpoczętym okresem wiosennym można zaobserwować nagminne wypalanie traw. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku przypomina, że wypalanie traw jest prawnie zabronione, obłożone karami grzywny. Prosi się o zachowanie zdrowego rozsądku i rezygnację ze złych przyzwyczajeń, by w ten sposób chronić przyrodę a także nasze zdrowie i życie.

19. Dyrekcja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku zaprasza uczniów gimnazjów na Dzień Otwarty w piątek/21.03./ w godz. od 8.30 do 13.30, na zwiedzenie szkoły oraz udział w lekcjach otwartych. Wyjątkową atrakcja będzie możliwość nakręcenia i zmontowania filmu w wozie transmisyjnym TVP. Szczegóły na stronie szkoły.

20. W ubiegłym tygodniu miało miejsce przykre wydarzenie kradzieży z naszego kościoła św. Jakuba rynien miedzianych. Dzięki natychmiastowej interwencji brzeskiej Policji, złodzieje zostali ujęci i można było częściowo odzyskać skradzione rynny. O tym wydarzeniu szerzej można przeczytać na naszej stronie internetowej. W zatroskaniu o kościół niektórzy mówili do nas księży, że słyszeli, że ukradli „wam” rynny z kościoła, pragniemy delikatnie przypomnieć, że rynny ukradli nie nam księżom, tylko ukradli całej społeczności parafialnej, a więc wszystkim parafianom. Jest to ważne przypomnienie, bo to wszystko co stanowi o kościele jako budynku jest własnością wszystkich wiernych w parafii, a nie księży, więc wszyscy musimy być bardziej czujni jeśli coś podejrzanego zaobserwujemy w kościele lub wokół kościoła, by natychmiast zareagować i np. powiadomić policję.

21. W zakrystii i u ministrantów jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, Źródło, Misje Dzisiaj, dla młodzieży: Wzrastanie, Droga, i Mały Gość Niedzielny, dla dzieci Promyczek.

 

1 Niedziela Wielkiego Postu – 9. marca 2014 r.

1. Przypominamy program nabożeństw pasyjnych w naszym kościele:

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które w tym roku będzie głosił ks. Kapelan Józef Waśko, w każdą niedzielę o godz. 15.00. Na Gorzkich Żalach zbierana będzie ofiara na kwiaty i Grób Pański.

Droga Krzyżowa w każdy piątek:

 • dla dorosłych rano o godz. 8.30 i wieczorem o godz. 17.30;
 • dla dzieci o godz. 16.30;
 • dla młodzieży o 19.00. Na Drogę Krzyżową dla młodzieży serdecznie zapraszamy młodzież gimnazjalną, ze szkół średnich, studentów, młodzież pracującą i bezrobotną, a w szczególny sposób młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania i maturzystów. Za pobożny udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny.
 • Droga Krzyżowa w kaplicy szpitalnej o 15.00.

3. W naszej wspólnocie parafialnej witamy diakona Stanisława Knurowskiego, pochodzącego z parafii w Rajbrocie, który przez Wielki Post oraz 2 tygodnie w maju, będzie odbywał praktykę duszpasterską w naszej parafii przed swoimi święceniami kapłańskimi.

4. Jutro rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością św. Józefa, która będzie odprawiana po Mszy św. o 8.00 oraz o godz. 18.00.

5. Spotkanie Towarzystwa Przyjaciół WSD będzie we wtorek po Mszy św. wieczornej.

6. W czwartek o godz. 15.00 u sióstr na Starowiejskiej (DPS)  spotkanie  Apostolstwa Modlitwy i Wspólnoty bł. Edmunda także w czwartek z racji 13-tego dnia miesiąca zapraszamy na Różaniec Fatimski, który poprowadzi Róża św. Jadwigi Królowej, początek o godz. 17.15.

7. Adoracja Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ będzie w najbliższy piątek i rozpocznie się o godz. 17.00, o 17.30 w ramach adoracji Arcybractwo poprowadzi Drogę Krzyżowa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wynagradzającej NSPJ.

8. W Piątek rozpocznie się Triduum dla młodzieży przed przyjęciem sakramentu Bierzmowania: w piątek zapraszamy młodzież na godz. 18.00 na Mszę Św. po niej  na Drogę Krzyżową a po Drodze Krzyżowej próba. Na próbę zapraszamy także świadków bierzmowanych, w sobotę młodzież przychodzi na godz. 8.00 po Mszy Św. spowiedź dla kandydatów, świadków i rodziny, w niedzielę zakończenie Triduum na  Mszy Św. o godz. 16.00.

9. Wyjazd autokaru na Wielkopostny Dzień Skupienia dla Członków Modlitewnych Grup św. O. Pio w Mielcu będzie w sobotę o godz. 8.00 spod Domu Katechetycznego. Są jeszcze wolne miejsca można się zapisać w zakrystii.

10. W przyszłą niedzielę, która jest Dniem Solidarności z Misjonarzami, po Mszach św. ofiarą do puszek będzie można wesprzeć Ogólnopolski Fundusz Dzieła Pomocy Misjom „Ad Gentes”.

11. Caritas parafialny będzie rozprowadzał baranki wielkanocne. Ofiara od 5 zł przeznaczona jest na pomoc dla biednych do dyspozycji Caritasu.

12. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Brzesku zaprasza wszystkich zainteresowanych, a w szczególności rodziców sześciolatków, na Dzień Otwarty. Odbędzie się on 12 marca od godz. 16.00-19.00 na terenie placówki. Będzie możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły i uczestniczenia w lekcjach otwartych. Szczegółowy harmonogram dostępny jest na stronie internetowej szkoły.

13.  Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Gość Niedz., Niedziela, Źródło, Cuda i Łaski, dla młodzieży  Wzrastanie, Droga, Mały G.N. i Miłujcie się, dla dzieci marcowy Promyczek.

14. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły: + Maria Martyna z ul. Czarnowiejskiej i + Helena Stós z ul. Sobieskiego. Zmarłe polecamy Bożemu miłosierdziu.8 Niedziela Zwykła - 2. marca 2014 r.

1. Kończący się karnawał to tradycyjnie w kościele czas nabożeństw czterdziestogodzinnych. Dzisiaj zapraszamy na pierwsze nabożeństwo po Mszy św. o 16.00 Róże Różańcowe oraz Członków Stowarzyszeń Parafialnych. Jutro kolejne nabożeństwo dla rodziców, dzieci i młodzieży, których zapraszamy na godz. 17.00. We wtorek nabożeństwo czterdziestogodzinne o 17.00, na które zapraszamy wszystkich pozostałych.

2. Spotkanie młodzieży klas trzecich gimnazjalnych przed S. Bierzmowania wraz z rodzicami będzie w poniedziałek na Mszy św. o 18.00 i po Mszy św. spotkanie na Auli Chrystusa Króla.

3. Najbliższa środa - Środa Popielcowa rozpoczyna Okres Wielkiego Postu. Msze św. w tym dniu o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 15.30, 17.00 i 19.00. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o 18.30. Na każdej Mszy św. posypanie głów popiołem. W tym dniu obowiązuje post ścisły od 18 roku życia do 60 oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych od 14 roku życia do śmierci. Ofiary na tacę w tym dniu przeznaczone są na cele charytatywne diecezjalnie i parafialne. Jest to także dzień postu i modlitwy o pokój w Republice Środkowoafrykańskiej  i ustanie prześladowań chrześcijan na świecie.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne po Mszy św. o godz. 8.00 i o godz. 18.00. W pierwszy piątek po Mszy św. o godz. 8.00 i przed Mszą św. 18.00 będzie nabożeństwo pierwszopiątkowe. Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci połączona z Drogą Krzyżową o 16.30.  Spowiedź przed I piątkiem w czwartek od 17.00, oraz w piątek na Mszach  św. porannych i od 16.00.

5. W piątek Droga Krzyżowa: dla wszystkich po Mszy św. o godz. 8.00, dla dzieci o 16.30, dla wszystkich o 17.30, dla młodzieży o 19.00 oraz w kaplicy szpitalnej o 15.00.

6. Od przyszłej niedzieli Gorzkie Żale o godz. 15.00. Na Gorzkich Żalach zbierane są ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

7. We wtorek w kalendarzu liturgicznym Święto św. Kazimierza Królewicza. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

8. We wtorek na godzinę 17.00 zapraszamy wszystkich ministrantów do kościoła na zbiórkę.

9. Pragniemy poinformować, że I Komunia dzieci z klas II naszej parafii będzie 18 maja o godz. 12.00. Natomiast klasy sześciolatków, które są teraz w klasie pierwszej pójdą do I Komunii w klasie III, a klasy siedmiolatków normalnie w klasie II.

10. Zachęcamy ministrantów i lektorów do zapisywania się u ks. Jacka na Oazę Parafialną Liturgicznej Służby Ołtarza, która w tym roku będzie w Górach Stołowych połączona z wyjazdem do stolicy Czech – Pragi. Termin Oazy od 28 czerwca do 5 lipca.

11. W zakrystii można zapisywać się na wyjazd na Wielkopostny Dzień Skupienia dla Członków Grup Modlitewnych O.Pio, który będzie w sobotę 15 marca w Mielcu.

12. Parafia Miłosierdzia Bożego organizuje Kurs Przedmałżeński. Rozpoczęcie w piątek /7.03./o 19.00. Kurs będzie do 5.04. Spotkania w piątki i soboty o 19.00. Kurs przeznaczony jest wyłącznie dla par narzeczonych.

13. Burmistrz Brzeska i Radni serdecznie zapraszają wszystkie Mieszkanki Brzeska na spotkanie z okazji Dnia Kobiet, które odbędzie się w sobotę 8 marca o 17.00 w Regionalnym Centrum Kulturalno - Bibliotecznym.

14. Zarząd Okocimskiego Klubu Sportowego informuje, że ulega zmianie nazwa pierwszej drużyny piłkarskiej na Can-Pack Okocimski Brzesko. Zarząd składa podziękowanie kibicom, społecznikom i sponsorom i zaprasza na mecz inauguracyjny z GKS Bełchatów  w sobotę o 13.00.

15. Apostolat „Złota Róża” w Krakowie organizuje pielgrzymkę na kanonizację w dniach od 23.04 do 3.05, wszystkie szczegóły są na plakatach w gablocie kościelnej.

16. Po Mszy św. u ministrantów i w zakrystii można nabyć prasę katolicką: Gość Niedz., Niedziela, jest także  Źródło, Arka, dla młodzieży Wzrastanie, Miłujcie się i Mały GN, miesięcznik List, miesięcznik Wiara Patriotyzm i Sztuka a dla dzieci Promyczek.

17. Z naszej wspólnoty do wieczności odszedł + Edmund Kądziołka z ul. Browarnej. Zmarłego polecamy miłosierdziu Bożemu.

 

7 Niedziela Zwykła – 23. luty 2014 r.

1. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego  w Tarnowie.

2. Spotkania formacyjne przed Bierzmowaniem: klasy drugie gimnazjalne w poniedziałek na Mszy św. o 18.00 i po mszy św. spotkanie w Auli Chrystusa Króla, a klasy pierwsze gimnazjalne tak samo w środę.

3. Dzieci z klas drugich wraz z rodzicami są zaproszeni przez ks. Jacka we wtorek na Mszę św. o 18.00 na kolejne spotkanie przed pierwszą Komunią św.

4. W środę Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy o 17.30 po niej Msza św.  w intencjach nowennowych.

5. Spotkanie dzieci z Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci w czwartek o 16.30 w salce na plebanii, wejście z tyłu budynku.

6. Również w czwartek ks. dr Marek Jawor zaprasza na kolejne comiesięczne spotkanie Studium Biblijnego, początek o godz. 19.00 w salce na plebanii.

7. W piątek Msza św. wieczorna o 18.00 będzie połączona z modlitwą o uzdrowienie duchowe i cielesna. Do wspólnej modlitwy zaprasza Odnowa w Duchu Św.

8. W piątek odpowiadając na apel Episkopatu Polski podejmijmy post i ofiarujmy naszą modlitwę w intencji pokojowego rozwiązania dramatycznego konfliktu na Ukrainie.

9. W pierwszą sobotę miesiąca marca /01.03./Msza św. wotywna o Niepokalanym Serce NMP o godz. 8.00, pół godziny wcześniej różaniec prowadzony przez Rycerstwo Niepokalanej.

10. 1 marca to także dzień pamięci o Żołnierzach Wyklętych, walczących po wojnie z władzą narzuconą nam przez Sowietów. Za nich będziemy się modlić na wieczornej Mszy św.

11. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9.00.

12. Z racji kończącego się już karnawału, tradycyjnie przed Wielkim Postem odprawiane są nabożeństwa czterdziestogodzinne. Pierwsze takie nabożeństwo będzie w najbliższą niedzielę po Mszy św. o 16.00 na które zapraszamy Róże Różańcowe oraz Stowarzyszenia Parafialnych.

13. Wydział Duszpasterstwa Ogólnego w Tarnowie organizuje Kurs Fotografowania i Filmowania w czasie liturgii. Zgłoszenia do 8 marca w Kancelarii Parafialnej. Przypominamy, że jest obowiązek okazania specjalnego zaświadczenia ukończenia kursu, jeśli chce się fotografować podczas udzielania sakramentów w liturgii.

14. Jak co roku, organizowany jest przez Kurię Diecezjalną w Tarnowie, Kurs dla Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Św., jest to bardzo zaszczytna i odpowiedzialna służba. Jeśli ktoś chciałby podjąć się tej służby, proszę zgłosić się do Ks. Proboszcza tam będzie można dowiedzieć się szczegółów.

15. Brzeski Klub Biegacza „Victoria” zaprasza na Bal Charytatywny z którego dochód przeznaczony będzie na pomoc dla chorej Igi Hudyki. Bal będzie w Domu Ludowym Jadownikach w sobotę, 01.03, i rozpocznie się o godz. 19.00, szczegóły są na plakatach.

16. Prokuratura Rejonowa w Brzesku informuje, że wszystkim osobom pokrzywdzonym przestępstwem będą udzielać bezpłatnych porad prokuratorzy o przysługujących pokrzywdzonym uprawnieniach w dniach od 24 do 28 lutego w siedzibie Prokuratury przy ul. Szczepanowskiej 23.

17. Gratulujemy naszym Ministrantom zdobycia I miejsca i pucharu w rozgrywkach rejonowych Liturgicznej Służby Ołtarza w piłce nożnej halowej kategorii szkół podstawowych. Dziękujemy organizatorowi ks. Jackowi i trenerowi p. Janowi Chrabąszczowi.

18. W zakrystii i u ministrantów jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, Miłujcie się, Źródło, List, dla młodzieży Wzrastanie, Droga i Mały Gość Niedz., a dla dzieci Promyczek Dobra.

19. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła + Maria Tota z ul. Browarnej, zmarłą polecamy miłosierdziu Bożemu.


6 Niedziela Zwykła – 16 luty 2014 r.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które przeznaczone są na cele inwestycyjne w parafii.

2. Od poniedziałku „wraca” w dni powszednie Msza św. o 6.30.

3. Spotkanie dziewcząt z DSM-u będzie w poniedziałek u Sióstr na Pl. Kazimierza.

4. Młodzież z kas III-ch gimnazjalnych wraz z rodzicami jest zaproszona na Mszę św. o 18.00 w poniedziałek, po Mszy św. spotkanie wszystkich na Auli Chrystusa Króla. Bierzmowanie w tym roku będzie w naszej parafii 17. marca.

5. Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w środę o 17.30, po niej Msza św. w intencjach nowennowych.

6. Próba scholi starszej w środę o 16.00 a chóru parafialnego o 19.00.

7. Spotkanie dla dzieci Papieskiego Dzieła Misyjnego w czwartek o 16.30 w salce na plebani, wejście z tyłu budynku.

8. Spotkanie Apostolstwa Modlitwy i Rodziny bł. Edmunda w czwartek o 16.00 u Sióstr Służebniczek Starowiejskich /DPS/.

9. Także w czwartek /20.02./, kolejne comiesięczne spotkanie modlitewne Grupy św. Ojca Pio. Rozpoczęcie o 17.30.

10. Próba scholi młodszej w piątek o 16.00.

11. Przy okazji rozpoczęcia drugiego semestru nauki szkolnej, zapraszamy młodzież szkolną i studentów do Grupy Młodzieżowej. Zapisy na spotkaniu Duszpasterstwa, w piątek o 19.00. Spotkania w salce na plebanii.

12. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

13. Kierujemy serdeczną prośbę, jak to było poprzednio, o przekazywanie lekarstw z aktualną data ważności, których już nie używamy, a które będą przesłane do parafii ks. Zbigniewa Pabjana proboszcza parafii Miżyniec w archidiecezji lwowskiej, apel ten jest aktualny szczególnie teraz w tych ciężkich chwilach na Ukrainie. Lekarstwa można przekazywać w redakcji Wzrastania lub biurze Kolpinga.

14. Od prawie już roku lewicowi publicyści okładają Kościół w Polsce jak kijem bejsbolowym wybiorczymi cytatami z nauczania papieża. Budowanie opozycji między „postępowym papieżem a „zacofanym” Kościołem w Polsce stało się medialną strategią wszystkich wrogich Kościołowi czasopism. Papież Franciszek jednak nie pogroził palcem polskim biskupom a zwrócił uwagę, że Kościół w Polsce ma ogromny potencjał wiary – o wizycie polskich biskupów „ad limina” w Rzymie przeczytamy w najnowszym Gościu Niedz. oraz Niedzieli, są także inne tytuły: Źródło, Cuda i Łaski, List, dla młodzieży Wzrastanie, Droga i Mały Gość Niedz. i Miłujcie się, zachęcamy rodziców aby zakupili swoim dzieciom lutowy numer Promyczka z niespodzianką.

 

 

5 Niedziela Zwykła – 9 lutego 2014 r.

1. Dzisiaj dzień Skupienia dla Narzeczonych o godz. 11.30.

2. W kalendarzy liturgicznym: Poniedziałek – św. Scholastyki.

·       Wtorek /11.02./- NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego – specjalna Msza św. dla chorych z naszej parafii będzie o godz. 12.00 i będzie połączona z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Pół godziny wcześniej będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, postarajmy się, tam gdzie to jest możliwe, przywieźć chorych na tę Mszę św.

·       Uroczystości Dnia Chorego w Porąbce Uszewskiej  w sanktuarium Matki Boskiej z Lourdes, rozpoczną się Mszą św. o 16.30, po której odbędzie się  i procesja różańcowa do Groty.

·       Piątek /14.02./ – Święto świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy. W tym dniu Mszy św. wieczornej o godz. 18.00, przy ołtarzu św. Jakuba, będzie przewodniczył Sekretarz Generalny Episkopatu Polski ks. bp Wojciech Polak, który będzie się  modlił za wszystkich Pielgrzymów pielgrzymujących Drogami św. Jakuba w Polsce i Europie. Zapraszamy wszystkich czcicieli św. Jakuba do wspólnej modlitwy.

Wszystkim obchodzącym imieniny w tym tygodniu  składamy serdeczne życzenia.

3. W środę Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy o 17.30, po niej Msza św. w intencjach nowennowych.

4. W czwartek /13.02./ z racji trzynastego dnia miesiąca, zapraszamy na Różaniec Fatimski, prowadzony przez Róże św. Joanny Beretty Molla, początek o godz. 17.15.

5. W piątek, z racji drugiego piątku miesiąca, Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ, zaprasza na comiesięczną adorację Najświętszego Sakramentu, początek o godz. 17.00.

6. W przyszła niedzielę ofiary na tace będą przeznaczone na cele inwestycyjne w naszej parafii.

7. Dziękujemy za zorganizowanie Obozu Narciarskiego w Szczawnicy dla Liturgicznej Służby Ołtarza ks. Jackowi i opiekunom Panom: Tomaszowi Mikulińskiemu i Janowi Chrabąszczowi, oraz ks. Marianowi za zorganizowanie dla Młodzieży z Duszpasterstwa feryjnego wyjazdu do Poznania. Serdeczne podziękowania dla tych, którzy materialnie wsparli feryjny wypoczynek dla dzieci i młodzieży z naszego duszpasterstwa.

8. Przypominamy, że w czasie ferii nie ma Mszy św. w dni powszednie o godz. 6.30.

9. W zakrystii i u ministrantów jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedz., Niedziela, Źródło, Arka, List, dla młodzieży: Wzrastanie, Droga i Mały Gość Niedzielny, a dla dzieci najnowszy Promyczek Dobra z niespodzianką.

10. Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Brzesku serdecznie zaprasza do włączenia się w akcję krwiodawstwa w ramach programu ”Ognisty Ratownik Gorąca Krew”, której celem jest pozyskanie krwi dla ofiar wypadków komunikacyjnych. Akcja będzie w budynku Komendy Powiatowej w dniu 16 lutego w godzinach od 10.00 do 14.00.

11. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł + Franciszek Szot z ul. Ogrodowej. Zmarłego polecamy  miłosierdziu Bożemu.

 

4 Niedziela Zwykła - Święto Ofiarowania Pańskiego

Matki Boskiej Gromnicznej -  2 luty 2014 r.

1. Dzisiejszy dzień jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Na każdej Mszy św. poświęcenie Gromnic. Bóg zapłać za ofiary na tacę, które przeznaczamy na pomoc dla klasztorów klauzurowych w naszej diecezji. Dzisiaj w szczególny sposób chcemy wyrazić naszą wdzięczność za wpisaną już na stałe, w krajobraz naszego Miasta, obecność Sióstr Służebniczek Starowiejskich i ich posługę na: katechezie, w kościele, w szpitalu, przedszkolu i dzieciom w Domu Pomocy Społecznej.

2. Dzisiaj po Mszy św. o 9.00 zmiana tajemnic różańcowych.

3. Dzisiaj ostatni dzień tradycyjnego śpiewania kolęd. Na „Pożegnanie z kolęda” zapraszamy wszystkich, dzisiaj do naszej Fary. O godz. 17.00 wystąpi z koncertem kolęd folklorystyczny zespół góralski „HOLOF” z Poronina. Koncerty ten jest w ramach IX Brzeskiego Koncertu Noworocznego, organizowanego co roku wspólnie z Urzędem Miejskim w Brzesku. Przed koncertem wystąpi Sylwia Pasek, maturzystka Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Brzesku, tegoroczna zdobywczyni głównej nagrody „Grand Prix”, zaśpiewa kolędę, za która otrzymała to najwyższe wyróżnienie Powiatowego Konkursu Kolęd. Serdecznie zapraszamy.

4. Akcja Katolicka zaprasza swoich Członków na spotkanie w poniedziałek o 19.00 w nowo otwartej salce dla Akcji Katolickiej.

5. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 17.30, po niej Msza św. w intencjach nowennowych.

6. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek – św. Błażeja, błogosławieństwo gardła na Mszy św. o 8.00. Środa – św. Agaty dziew. i męcz./poświęcenie wody i chleba ku czci św. Agaty na Mszy św. o 8.00. Czwartek – Świętych Męczenników Koreańskich i pierwszy czwartek miesiąca, po Mszy św. o 8.00 oraz o 18.00 modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. I piątek miesiąca – Msze św. Wotywne o NSPJ o godz. 8.00 i 18.00. Spowiedź przed I piątkiem w czwartek od godz. 17.30 oraz w piątek na Mszach św. porannych oraz od godz. 17.00. W ferie nie ma Mszy św. pierwszopiątkowej dla dzieci.

7. Także w czasie ferii nie będzie Mszy św. o 6.30 w dni powszednie.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego.

8. Nasza Świetlica Parafialna zaprasza w pierwszym tygodniu ferii uczniów szkół podstawowych na zajęcia, które będą się odbywać w godzinach od 9.00 do 14.00.

9. W piątek ks. Marian zaprasza Duszpasterstwo Młodych naszej parafii na feryjny wyjazd do Poznania. Odjazd autokaru o godz.7.00, zbiórka pod Domem Katechetycznym.

10. W ostatnim czasie odbyło się kilka koncertów charytatywnych, wszystkim organizatorom, artystom i tym którzy szeroko otwarli swoje serca i portfele, by przyjść z pomocą potrzebującym, należą się wyrazy szczerego uznania i podziękowania. Miejscem koncertów było Centrum Kulturalno-Biblioteczne im. Jana Pawła II, nie można sobie wyobrazić większego hołdu dla Jana Pawła II, jak pokazanie w tym miejscu, niezwykłych zdolności dzieci i młodzieży a przy okazji okazanie pomocy innym. Z całą pewnością możemy powiedzieć, że miejsce to, w którym dzieje się tak wiele rzeczy pięknych i dobrych, jest opatrznościowe dla naszego Miasta. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim.

11. W zakrystii i u ministrantów jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedz., Niedziela, Źródło, Arka, najnowszy List, dla młodzieży Wzrastanie, Droga  i Mały Gość Niedz., miesięcznik Wiara Patriotyzm i Sztuka., oraz bardzo ciekawy nowy miesięcznik „Biblia krok po kroku”.

12. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności  odeszła +Maria Bąk z ul. Robotniczej. Zmarłą polecamy Miłosierdziu Bożemu.

 

3 Niedziela Zwykła – 26. stycznia 2014 r.

1. Dzisiaj, bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do Centrum Kulturalno - Bibliotecznego im. Jana Pawła II w Brzesku na Koncert Laureatów IX Powiatowego Konkursu Kolęd i Pastorałek o „Muszlę św. Jakuba”. Koncert rozpocznie się o godz. 16.00 recitalem kolęd Marceliny Gawron, pedagoga, wokalisty i muzyka jazzowego.

2. Serdecznie dziękujemy dyrektorowi konkursu ks. Jackowi Walczykowi za kontynuowanie dzieła i zorganizowanie kolejnego konkursu, dziękujemy współorganizatorom: Burmistrzowi Miasta oraz Staroście, jurorom, prowadzącym przesłuchania oraz koncert a przede wszystkim, tym wszystkim darczyńcom, którzy pozytywnie odpowiedzieli na nasza prośbę i finansowo wsparli to dzieło, które kultywuje piękną polską tradycję i daje tyle satysfakcji młodym talentom z naszego powiatu.

3. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o 17.30 po niej Msza św. w intencjach nowennowych.

4. Także w środę zapraszamy na spotkanie opłatkowe Towarzystwo Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego, spotkanie na plebanii o 19.00.

5. W kalendarzu liturgicznym w tygodniu:

 • Poniedziałek – Bł. Jerzego Matulewicza, bpa Wtorek - św. Tomasza z Akwinu, kapł. i dokt. Kośc., Piątek – św. Jana Bosko Sobota – I miesiąca, Wotywa o Niepokalanym Sercu NMP        o godz. 8.00, pół godziny wcześniej różaniec prowadzony przez Rycerstwo Niepokalanej. Od tego miesiąca rozpoczynamy nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca, jako odpowiedź na wezwanie Maryi skierowane do S. Łucji i na zachętę Bł. Jana Pawła II.
 • W przyszłą niedzielę Święto Ofiarowania Pańskiego /Matki Boskiej Gromnicznej/i  Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Poświęcenie Gromnic na każdej Mszy św. Ofiary z przyszłej niedzieli przeznaczone są na pomoc dla klasztorów klauzurowych. Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia imieninowe.

6. W piątek Msza św. wieczorna o 18.oo będzie połączona z modlitwą o uzdrowienie duchowe  i cielesne. Do wspólnej modlitwy zaprasza Odnowa w Duchu Św.

7. W sobotę w Auli Chrystusa Króla będzie opłatek dla ministrantów, lektorów, ceremoniarzy oraz ich rodziców, rozpoczęcie Mszą św., z intencji Rodziców, w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza           o 16.00 po Mszy św. Opłatek. Wtedy też odbędzie się spotkanie organizacyjne wyjeżdżających na zimowisko do Szczawnicy.

8. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o 9.00.

9. „Tańcem i śpiewem chwalimy Pana” to tytuł koncertu jaki będzie miał miejsce w poniedziałek /27.01./ o godz. 18.00 w Regionalnym Centrum Kulturalno Bibliotecznym, po koncercie będą zbierane wolne datki na pomoc dla Domu Pomocy Społecznej prowadzonego dla dzieci niepełnosprawnych przez Siostry Służebniczki ze Starowiejskiej. Organizatorzy: MOK, nasza parafia i par. Miłosierdzia, Rodzina Kolpinga i Uniwersytet III Wieku zapraszają.

10. Natomiast w środę /29.01./ o godz. 18.00 będzie kolejny Koncert Charytatywny dla Igi, podczas którego datki zbierane przez Caritas będą przeznaczone na pomoc w leczeniu Igi, ciężko chorej ośmioletniej dziewczynki.

11. W przyszłą niedzielę /2.02./ w naszej Farze odbędzie się tradycyjny, IX już, Brzeski Koncert Noworoczny. W tym roku z koncertem p.t. „Pożegnanie z kolędą” wystąpi góralski zespół folklorystyczny HOLOF z Poronina. Początek koncertu o godz. 17.00. Koncert tradycyjnie organizowany jest przez Urząd Miejski i naszą Parafię. Już dzisiaj zapraszamy.

12. W zakrystii i u ministrantów jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny z dołączoną płytą CD na której znajdziemy najsławniejsze utwory Mozarta, Niedziela, Źródło, dla młodych, Droga, Mały Gość Niedzielny oraz Wzrastanie, jest jeszcze nasze pismo dekanalne Kościół nad Uszwicą a dla dzieci jest jeszcze Promyczek Dobra też z niespodzianka w postaci płyty.

13. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła + Rozalia Niedzielska z Ogrodowej, pochowana w Jasieniu. Polecamy zmarłą miłosierdziu Bożemu.

 

2 Niedziela Zwykła – 19. stycznia 2014 r.

1. Przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Chrześcijanie to: katolicy, prawosławni i protestanci. Prośmy Boga o zjednoczenie wszystkich, którzy wierzą, że Jezus Chrystus jest Synem Bożym.

2. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na cele inwestycyjne w parafii.

3. Wszystkie dane statystyczne parafii za rok 2013 znajdują się na stronie internetowej parafii.

4. Zbiórka ministrantów będzie we wtorek o 17.00.

5. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy po godz. 17.30 po niej msza św. w intencjach nowennowych.

6. Spotkanie dla dzieci z Papieskiego Dzieła Misyjnego będzie w czwartek o 16.30 w salce na plebanii, wejście od tyłu plebanii.

7. Na spotkanie Studium Biblijnego zaprasza ks. dr Marek Jawor w czwartek o godz. 19.00 do salki na plebanii.

8. W sobotę 25 stycznia o godz. 10.00 w katedrze tarnowskiej odbędą się święcenia biskupie ks. prałata  Jana Piotrowskiego oraz ks. prałata Stanisława Salaterskiego. Uroczystości te będzie można śledzić dzięki transmisji telewizji TRWAM oraz w radio RDN Małopolska. Biskupów nominatów, którzy będą pełnić posługę biskupów pomocniczych w naszej diecezji polecamy Waszym modlitwom.

9. Także w sobotę /25.01./ w Centrum Kulturalno - Bibliotecznym im. Jana Pawła II rozpoczną się przesłuchania zgłoszonych wykonawców do Powiatowego Konkursu Kolęd i Pastorałek o „Muszlę św. Jakuba”. Już teraz zapraszamy na następną niedzielę na Koncert Laureatów tego Konkursu, który będzie też w Centrum Kulturalno - Bibliotecznym, początek o godz. 16.00.

10. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

 • Wtorek – św. Agnieszki, dziew. i męcz.
 • Piątek – św. Franciszka Salezego, bpa i dokt. Kośc., patrona dziennikarzy i pisarzy
 • Sobota – Nawrócenie św. Pawła Ap. i zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 • Wszystkim wnukom i wnuczkom przypominamy, że we wtorek jest Dzień Babci, a w środę Dzień Dziadka. Solenizantom obchodzącym imieniny, oraz naszym Czcigodnym Seniorom: Babciom i Dziadkom składamy serdeczne życzenia.

11. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Wszystkim, którzy nas przyjęli składamy serdeczny Bóg zapłać. Do tych podziękowań dołącza się także nasza Liturgiczna Służba Ołtarza. Jeśli ktoś, kto nie mógł przyjąć kolędy w czasie wyznaczonym, chciałby prosić o błogosławieństwo domu, może zgłosić chęć przyjęcia kolędy w tym tygodniu w kancelarii. W intencji wszystkich, których odwiedziliśmy w czasie tegorocznej kolędy odprawimy Mszę św. koncelebrowaną w środę o godz. 18.00.

12. W zakrystii i u ministrantów jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedz., Niedziela, Źródło, dla młodzieży Wzrastanie, Droga, dla dzieci Promyczek Dobra z płytą CD, jest jeszcze do nabycia Kościół nad Uszwicą.

13. Z naszej wspólnoty parafialnej w ubiegłym tygodni do wieczności odeszli: + Maria Wołek z ul. Ogrodowej. Wczoraj odbył się w Porąbce Uszewskiej pogrzeb ś.p. ks. Czesława Konwenta, dyrektora Diecezjalnego Biura Pielgrzymkowego. Zapewne wielu z nas korzystało z usług tego biura, dlatego w jego intencji, w naszym kościele,  będzie odprawiona Msza św. we wtorek o godz. 18.00 przy ołtarzu św. Jakuba – patrona Pielgrzymów. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pielgrzymowali z tym Biurem na Mszę św. do wspólnej modlitwy za + ks. Czesława Konwenta. Zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu...

 

Święto Chrztu Pańskiego – 12 styczeń 2014 r.

1. Dzisiaj w liturgii kończy się Okres Narodzenia Pańskiego i rozpoczyna Okres Zwykły w Ciągu Roku. W naszej polskiej tradycji, śpiew kolęd będzie nam towarzyszył aż do 2 lutego. Przez pokropienie wodą święconą na początku liturgii wspomnieliśmy przyjęty przez nas chrzest, dziękując Bogu, że przez ten sakrament staliśmy się przybranymi Jego dziećmi i członkami Kościoła Katolickiego.

2. Dzisiaj Dzień Skupienia dla Narzeczonych o godz. 11.30 w Auli Chrystusa Króla.

3. W poniedziałek, z racji 13-tego dnia miesiąca, różaniec fatimski poprowadzi Róża św. Barbary, początek o 17.15.

4. Także w poniedziałek spotkanie DSM o godz. 16.30 u Sióstr na Pl. Kazimierza.

5. W środę Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej pomocy o godz. 17.30 po niej Msza św. w intencjach nowennowych.

6. W czwartek /16.01./ zapraszamy na kolejne, comiesięczne spotkanie modlitewne czcicieli O.Pio, początek o 17.30.

7. Spotkanie organizacyjne rodziców przed Opłatkiem Liturgicznej Służby Ołtarza będzie w piątek o godz. 19.00, serdecznie zapraszają opiekunowie ks. Maciej i ks. Jacek.

8. W sobotę rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Czyż Chrystus jest podzielony” /1 Kor 1-17/.

9. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

 • Piątek – św. Antoniego, opata.
 • Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia imieninowe.

10. Składka z przyszłej niedzieli, trzeciej miesiąca, będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

11. Burmistrz Brzeska, Szkoła Muzyczna oraz Szkoła Podst. Nr 2 serdecznie zapraszają na koncert charytatywny „Razem dla Igi Hudyki”, ośmioletniej dziewczynki walczącej z chorobą nowotworową. Koncert odbędzie się  17 stycznia/piątek/ o godz. 18.00 w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym.

12. W zakrystii i u ministrantów jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedz., Niedziela, Źródło, dla młodzieży: Droga, Wzrastanie i Mały Gość Niedz. a dla dzieci jest styczniowy Promyczek z  niespodzianką w postaci płyty, jest jeszcze do nabycia nasze dekanalne pismo „Kościół nad Uszwicą”.

 

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 5 stycznia 2014

1. Jutro Uroczystość Objawienia Pańskiego – Święto Trzech Króli. Msze św. tak jak w niedzielę. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie kredy i kadzidła. Specjalne pakieciki z kadzidłem i kredą będzie można nabyć składając przy tej okazji ofiarę na misje. Składka z Trzech Króli przeznaczona jest na Diecezjalne Dzieło Misyjne.

2. W tym dniu, po raz drugi, odbędzie się w naszym Mieście Orszak Trzech Króli. Rozpoczęcie uroczystego przemarszu będzie o godz. 12.30 na Placu Kazimierza, później ulicami Uczestników Ruch Oporu, Żwirki i Wigury, Głowackiego na Rynek. Zapraszamy do udziału wszystkich, przedstawicieli różnych organizacji, szkół, kolędników misyjnych, niech każdy przygotuje sobie ciekawy strój. Orszakowi będą towarzyszyć różne zespoły. Na ten uroczysty orszak, który w tym dniu odbywa się w 180 miejscowościach w Polsce oraz w wielu miastach Europy, zapraszają organizatorzy: Burmistrz Miasta oraz Radni Miejscy.

3. Dzisiaj po Mszy św. o 9.00 zmiana tajemnic różańcowych.

4. Jutrzejsza Uroczystość jest także Misyjnym Dniem Dzieci, a więc patronalnym świętem Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Dziękujemy Ks. Marianowi za prowadzenie tego dzieła misyjnego w naszej parafii, a dzieciom należącym do PDMD za ich zaangażowanie, a przede wszystkim za kolędników misyjnych.

5. W przyszłą niedzielę Dzień Skupienia dla Narzeczonych.

6. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, jest do nabycia najnowszy Gość Niedz., Niedziela, Źródło, Arka, dla młodzieży Wzrastanie i Droga oraz Kościół nad Uszwicą.

7. Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga wychodząc naprzeciw istniejącemu bezrobociu szczególnie osób młodych zaprasza do wzięcia udziału w szkoleniu n.t. zakładania Socjalnych Spółdzielni Pracy. Szkolenie odbędzie się 9 stycznia/czwartek/ w godz. 9.00 – 14.00. Szczegółowe informacje w biurze Kolpinga przy Kościuszki 33 wejście od Ogrodowej – stary szpital /tel.14 68 62 302/.

8. Dzisiaj w parafii Miłosierdzia Bożego kolejne dwa spektakle sztuki bożonarodzeniowej p.t. „Zanim się zacznie”. Autor i reżyser p. Agata Podłęcka serdecznie zaprasza. Spektakle o 15.30 i 18.00.

9. Z naszej wspólnoty parafialnej w ub. tygodniu do wieczności odszedł: + Franciszek Pajor z ul. Kościuszki. Jego dusze polecamy miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu...

  

Wg "DZIENNIKA POLSKIEGO"